Kotlíkové dotace v Libereckém kraji

O obecných podmínkách pro získání jsme již psali v článku Podmínky: Kotlíková dotace 2015. Jak je již zde uvedeno, podmínky se v jednotlivých krajích mohou lišit, proto jsme pro Vás připravili podmínky týkající se Libereckého kraje.

 

V Libereckém kraji budou kotlíkové dotace spuštěny na přelomu roku 2015/2016. Přesné datum zatím není známé. To že zatím nebyly dotace spuštěny, ale neznamená, že dotaci na kotel bude možno získat až po jejich spuštění. Dotaci bude možno získat zpětně, pokud budou se žádostí předloženy všechny podklady, a to od 15.7.2015. 

V Libereckém kraji je k dispozici 140 mil. Kč. V plánu je vyměnit minimálně 940 kotlů. Kotlíková dotace 2015 pro Liberecký kraj bude mít podle dostupných informací níže popsaný průběh.

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ

Písemně minimálně měsíc po vyhlášení programu na podatelně Krajského úřadu Libereckého kraje.

ZÍSKÁNÍ DOTACE

Získání dotace bude možné už v průběhu provádění výměny kotle. Liberecký kraj může předem poskytnout zálohu až 50 % celkové výše dotace. V praxi to bude vypadat tak, že majitel objektu zainvestuje např. 30 %. S projektem se přihlásí o dotace a dostane až 50 % ze 150.000,- ještě před dokončením projektu. Zbytek dotace dostane majitel objektu po dokončení.

VYŠŠÍ DOTACE PRO NĚKTERÉ LOKALITY

Zvýhodněné oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší dostanou o 5 % větší dotaci ke všem zdrojům tepla. V Libereckém kraji jsou to tyto oblasti: Česká Lípa, Doksy, Mimoň, Liberec, Stráž nad Nisou, Cvikov, Kamenický Šenov, Nový Bor, Skalice u České Lípy, Chotovice, Okrouhlá, Ohrazenice, Turnov.

JAK ZÍSKAT KOTLÍKOVOU DOTACI

Pro přiznání kotlíkové dotace musíte splňovat klasifikační třídu "C" podle vyhlášky č. 78/2013. Jedná se o hodnocení podle průkazu energetické náročnosti budovy. Pokud však Váš dům neodpovídá tomuto požadavku, musíte realizovat tzv. mikro energetická opatření, která musí doporučit energetický specialista, proto se na nás neváhejte obrátit jak ve věci vyhotovení PENB, tak pro návrh těchto opatření.

Z blogu

Odštěpení střediska sever - pobočka Liberec

Vážení klienti a partneři, v průběhu let se naše společnost Consultora stala klíčovým pomocníkem...

Celý článek

Zpracování Návrhu energetických opatření (NEO)

Zpracování Návrhu energetických opatření (NEO) Poradci Energetického konzultačního a informačního...

Celý článek

Nová zelená úsporám pokračuje!

Společnost Consultora bude od 12. října 2021 podávat žádosti v nové výzvě dotačního programu...

Celý článek